הדרכה בגובה | הדרכת עבודה בגובה | 100% מקצועיות ואמינות

פיגומים זה הרבה פחות בטוח! לא מתפשרים על החיים!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

הדרכת עבודה בגובה היא דרך חשובה מאוד לצורך הגברת הבטיחות בעבודה, בחברות ובאתרי בניה כאשר הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא על ידי קורס עבודה בגובה לפני תחילת עבודתו של כל עובד בתחום בו בוא עובד בגובה וכמובן על ידי רענונים תקופתיים בנושא. 

המדינה החליטה למסד את כל הנושא של בטיחות עבודה בגובה על ידי תקנות של משרד התמ״ת שמחייבות כל עובד לעבור הדרכת עבודה בגובה בו הוא יתמקצע בכל הנושאים הקשורים לעבודה בגובה בטרם תחילת עבודתו על מנת למנוע תאונות עבודה שגוררות נזק ברכוש ולעיתים אף נזק בנפש. 
אותן תקנות באו על מנת לתת מענה לבעיות בטיחות רבות שצצו טרם כינון התקנות כאשר מטרתן העיקרית היא הגברת הבטיחות בעיקר על ידי הדרכות והגברת המודעות של העוסקים במלאכה.

בעולם הבניה והקבלנות ישנן הרבה מאוד סוגים של עבודות שנחשבות לעבודות בגובה. עבודות בגובה נחשבות לעבודה על סולם גבוה של כמה מטרים, עבודה על במת הרמה או אפילו עבודה בשיטת הסנפלינג בה העובד ממש תלוי בין שמיים לארץ בעזרת רתמה. בשנת 2008 הבינו במדינת ישראל שעל מנת לעודד את הגברת הבטיחות באתרי הבניה וגם אצל קבלנים ואנשי שיפוצים יש לחוקק תקנות של עבודה בגובה. במסגרתן כל עובד שאופי עבודתו הוא בגובה של מעל שני מטרים מעל פני האדמה יחוייב בקורס הדרכה בגובה כאשר בתום הקורס הוא יקבל תעודת הסכמה שהוא עבר את אותו קורס הדרכה בגובה והוא רשאי לבצע עבודות מאופי זה. 

החלק התיאורטי של הדרכת עבודה בגובה

חלק גדול מהכשרת עובדים לעבודה בגובה כרוך בהעברת תכנים תיאורטיים רבים כאשר המטרה הראשית שלהן היא הקניית ערכי בטיחות בעבודה. הקניית ערכי בטיחות היא אינה דבר פשוט בקרב עובדים מקצועיים שכן התחושה המאצ׳ואיסטית שחיה לצד התחושה שלי זה לא יקרה עלולות למסמס את ערך הבטיחות בעבודה. כתוצאה מכך הדרך הטובה ביותר להקנות את אותם ערכי בטיחות בעבודה היא ללמד את העובדים שחלק בלתי נפרד מן המקצועיות היא שמירה על ערכי הבטיחות בעבודה. 

מלבד עיסוק בנושא הבטיחות נטו התכנים התיאורטיים שעוברים בקורס לחניכים הם מבוא לעבודה בגובה שכן זהו מקצוע חדש עבור רובם ויש ללמוד את הנושא מהבסיס שלו. מעבר למבוא ילמדו החניכים טכניקות שונות לעבודה בגובה כמו למשל הגעה למקומות צרים או למקומות אחרים שקשה להגיע אליהם. לאחר מכן ילמדו החניכים על אמצעי הבטיחות השונים בהם ישתמשו במהלך עבודתם בשטח כמו קסדה, רתמות, במות הרמה וכיצד אותם אמצעים מתממשקים עם טכניקות העבודה שלמדו החניכים. 

החלק המעשי של הדרכת עבודה בגובה

כמובן שאחרי כל החלק התיאורטי על החניכים בקורס הדרכת עבודה בגובה גם לתרגל את הדברים שנלמדו בכיתה כאשר יש חשיבות גדולה מאוד לחלק המעשי של התרגול. זוהי למעשה פעם ראשונה שהחניכים באים במגע פיזי עם הציוד ומתרגלים את כל מה שלמדו בכיתה לפני שהם מגיעים לאתרי העבודה ולחברות ולכן ישנה חשיבות גדולה מאוד לשלב התרגול. בשלב הזה באה לידי ביטוי איכות ההדרכה של המדריכים שכן עליהם לראות שהחניכים מיישמים היטב את מה שנלמד בכיתה ולא מתחילים להטמיע שיטות עבודה שאינן נכונות. 

בחלק המעשי יש למדריכים הזדמנות נוספת למעשה להשריש את הךאן הבטיחותי בעבודה על ידי הקפדה על נהלים ועל כל הטכניקות והשיטות שנלמדו בשלב ההדרכה התיאורטית. המדריכים כמובן מביאים עימם נסיון רב באתרי בניה ובעבודות שונות בגובה וכך למעשה יכולים לחנוך את החניכים בצורה אפקטיבית יותר. מי שמעביר קורס הדרכת עבודה בגובה הינו בעל רקע של ממונה בטיחות או מנהל עבודה שמתמחה היטב בכל הנושאים הקשורים לציוד הבטיחות הנדרש והטכניקות השונות או אנשים בעלי רקע עשיר בעבודות בגובה על גבי במות הרמה, סולמות או סנפלינג ואת אותו ידע הם מעבירים הלאה באמצעות שלב התרגול. 

הדרכות עבודה בגובה לארגונים 

לעיתים מדריכים לעבודה בגובה או מוסדות לימודיים להדרכת עבודה בגובה מתבקשים להעביר סדנאות וימי עיון לארגונים כאשר אותם ארגונים יכולים לעשות זאת במסגרת הרענון ההדרכתי הדו שנתי אותו מחוייב עובד בגובה לעבור או כחלק מיום העשרה על מנת להגביר את הבטיחות בעבודה בארגון. ליום הרענון ישנם תכנים מעט אחרים והם יותר מתקדמים ומתרכזים פחות בבסיס כמו הקורס הראשוני ויותר נכנסים למיקרו ולעובי הקורה של נושאים שונים הקשורים לעבודה בגובה כאשר זוהי הזדמנות נהדרת להעמיק את העיסוק בבטיחות בחברה או בארגון. 

מה המחיר של הדרכת עבודה בגובה

קורס ראשוני של הדרכת עבודה בגובה עולה למשתתף בין 2000 ש״ח ל- 2500 ש״ח כאשר ישנן אופציות למימון על ידי המדינה כמו למשל באמצעות הפיקדון של השחרור מהצבא וכדומה. קורס רענון שהוא יותר קצר ואורך כמה שעות יעלה בין 100 ש״ח ל- 200 ש״ח למשתתף כאשר ככל שכמות המשתתפים כולה ירד המחיר למשתתף בקורס.

מה לומדים בקורס הדרכה בגובה?

קורס הדרכה בגובה שבמסגרתו לומדים העובדים איך לעבוד בצורה נכונה ובטיחותית בגובה הינו הכרח כיום לפני שאנחנו יכולים לבצע כל עבודה שהיא בגובה כאשר לא משנה מהו אופי העבודה, בין אם לעלות על סולם ובין אם לעלות על הגג או במת הרמה. 

יש לציין כי את הקורס חייבים לעבור במוסד מוכר שיכול להנפיק לכם בתום הקורס תעודה של עבודה בגובה מטעם משרד התמ״ת. הקורס אורכו בין יומיים לשלושה כאשר הדבר תלוי בעיקר במספר המשתתפים שכן כמות משתתפים גוררת זמן תרגול ארוך יותר ולכן מתארך לו אורך הקורס בהתאם. 

את הקורס ניתן לבצע במכללה או להתקשר עם אחד המוסדות המוכרים ולבקש הדרכה בחברה שלנו במידה ויש לנו את כל המתקנים המתאימים לכך. במסגרת הקורס לומדים החניכים מגוון רב של תכנים כמו למשל מבוא לעבודה בגובה, כיצד לעבוד בצורה נכונה בגובה כלומר טכניקות עבודה, ציוד הבטיחות המחייב בחוק את מי שעובד בגובה כאשר על כל פריט בטיחות יש הסבר מעמיק כמו גם הדגמה כיצד להשתמש בו בצורה נכונה וכיצד לתחזק אותו. 

מעבר לכך לומדים החניכים על תרבות בטיחות בארגון, חברה או אתר בניה על מנת שיוכלו לצמצם למינימום את אירועי הבטיחות לדווח הלאה במידה וראו ליקוי. לאחר החלק התיאורטי מגיע החלק המעשי בו החניכים מתרגלים כיצד לעבוד בגובה בהתאם לציוד בו הם עתידים להשתמש כמו למשל תרגול עבודה נכונה בבמות הרמה או בסנפלינג בהתאם לכל התכנים שלמדו בכיתה. בתום הקורס כמובן כל חניך מקבל תעודת שמאשרת לו עבודה בגובה. 

איזו הדרכה בגובה על העובד לקבל באופן תקופתי?

קורס הדרכה בגובה אינו קורס חד פעמי שהעובד עושה פעם אחת במהלך הקריירה שלו שכן על מנת להגדיל את הבטיחות ולצמצם את הסיכוי לאירועים של אובדן בנפש או ברכוש, התקנות שלמשרד התמ״ת מחייבות אחת לשנתיים שכל עובד בגובה יעבור קורס רענון. 

במסגרת אותו קורס רענון עוברים על אותם תכנים של הקורס הראשוני רק בצורה מקצועית יותר שכן המטרה היא לא ללמד מאפס אלא למקצע את העובדים ולרענן את הידע שלהם וכמובן לתת להם הזדמנות לשאול שאלות או להעלות תהיות על מצבים מקצועיים שבהם נתקלו במהלך עבודתם בגובה אל מול מדריך מקצועי. 

ארגונים מסויימים שלהם עובדים רבים שחלק מעבודתם היא עבודה בגובה נוהגים להחזיק מדריך לעבודה בגובה בתור עובד שלהם כאשר הוא אמון על כל ההדרכות בחברה או בארגון כמו גם על הרענונים. מידי פעם אותו אדם אחראי לבצע בדיקות בטיחות של הציוד שכן הוא משמש גם בתור נאמן בטיחות. אותן ביקורות שמות דגש על אופי העבודה של העובדים בארגון בכדי לראות שאין כל מיני ליקויים בציוד בו הם משתמשים ולא בטכניקות העבודה שלהם. 

יכול לענייו אותך גם: עבודות איטום בסנפלינג

כמה עולה קורס הדרכה בגובה?

העלות של קורס הדרכה בגובה משתנה ממוסד אחד לאחר ותלויה במגוון משתנים כמו למשל משך הקורס, האם זהו קורס קטן או קורס גדול, האם שלחנו מספר אנשים מהחברה שלנו יחד וקיבלנו מחיר אטרקטיבי. בכלל המחיר למשתתף בקורס הדרכה בגובה ינוע בין 2000 ש״ח ל-2500 ש״ח כאשר יש לבחון מספר אפשרויות מימון או דרך איגוד הקבלנים או דרך המדינה בכל מיני דרכים כמו הפקדון של חייל משוחרר למשל. עלות רענון דו שנתי תהיה זולה משמעותית ותנוע בין 100 ש״ח ל- 150 ש״ח למשתתף. כפי שציינו בחלק מהחברות יש מדריך לעבודה בגובה ולכן הקורס כבר ממומן על ידי החברה שבה אתם עובדים או עתידים לעבוד.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

המרכז לעבודות סנפלינג

המרכז לעבודות סנפלינג

המרכז לעבודות סנפלינג מתמחה בביצוע עבודות סנפלינג בגובה במסגרת פרויקטים לאיטום מבנים, ניקוי חלונות, צביעת בניינים ומשימות שימור ותחזוקת מבנים. למרכז 10 שנות ניסיון במהלכן בנינו צוות איכותי של אנשי מקצוע, המגיעים מעולמות האקסטרים ואשר עברו שורה של הכשרות לצורך הפיכתם לאנשי מקצוע בענף הבניין, לרבות הסמכות ורישיונות כנדרש.

תוכן עניינים

רוצים לקבל מידע נוסף על עבודות סנפלינג?

השאירו פרטים ונציג מטעמינו ישמח לסייע לכם בכל מה שתצטרכו

מאמרים נוספים שאסור לפספס

מה התפקיד של מהנדסי קונסטרוקטור?

מהנדסים אחראים על תכנון ובניית מבנים. הם אחראים להבטיח שהמבנים בטוחים, יעילים וידידותיים לסביבה. למהנדסים יש בדרך כלל תואר בהנדסה מתוכנית מוסמכת באוניברסיטה. הם עשויים

כמה עולה מודד מוסמך?

מודד מוסמך מומלץ אם ברצונכם לוודא שהנכס שאתם קונים אינו נמצא באזור הצפה. מודד יבדוק מקרוב את הנכס ויוודא שהוא לא באזור הצפה. מודד מוסמך

ביצוע עבודות שיקום מבנים מקצועי

שיקום מבנים מקצועי הוא תהליך של תיקון ושחזור מבנה לצורתו המקורית בשיטות מסורתיות. תהליך השיקום מתחיל בהערכה של הנזק שנגרם לנכס. לאחר מכן, בדיקה וניתוח

האם יש דרך לעצב ארון חשמל בבית?

ארונות חשמל מיועדים לדרישות הספציפיות של מתקן חשמלי מסוים. זה יכול לכלול את דירוג ההספק, מספר המעגלים ומיקום לוח החלוקה. מיקומו של ארון החשמל חשוב

השאירו פרטים ונחזור אליכם
בהקדם!