תיקון מרזבים

ביצוע כל עבודות הסנפלינג במחיר משתלם 

איטום קירות בסנפלינג | התקנת קשתות יונים | ניקוי חלונות | כל עבודות הגובה | עבודה בחלל מוקף 

ייעוץ חינם ללא עלות 052-2239804

התחייבות למחירים מעולים

שירות לקוחות ללא תחרות 

 

תיקון מרזביםכאשר מגיע החורף והגשם דופק על החלון, רבים נזכרים במרזב, שבשאר ימי השנה לא מייחסים לו משמעות גבוהה מידי. אך לקראת החורף ניתן לראות את החשיבות הגדולה הזו של המרזבים, ולכן בעלי בתים רבים אינם יודעים כי תיקון המרזבים הינו חשוב במיוחד לא בשעת הגשמים, אלא דווקא זמן רב לפני כן.

במאמר זה נתייחס לשאלות, מה הם  מרזבים? מה החשיבות של המרזבים? מתי צריך לתקן, ושיטות התיקון המקובלות? מטרת מאמר זה לתת מידע רב לאנשים, שאינם מייחסים משמעות רב לשלמות של המרזבים בביתם ועל החשיבות של כך.


מהו מרזב?

מרזב הוא תעלה, שתפקידה לאגור ולנקז נוזלים, וכך ניתן לומר כי התקנת מרזבים בבתים היא מחויבת המציאות, על מנת לאפשר ניקוז תקין ואיכותי של מי הגשמים. חשוב לציין כי המים שנשפכים מהמרזב הם מים נקיים, שמדובר במי מקלחת או במי גשם ולא במי שופכין למשל.


חשיבות של תיקון המרזבים

כאשר יש צורך לתקן מרזבים בבית, לא כדאי לבצע זאת באופן עצמאי, אלא להיעזר בשירות בעלי מקצוע, על מנת שיקפידו על הכללים להתקנת מרזבים, שמרזב שאינו תקין, עלול לגרום להצפה בבית או לנזילות בבניין עצמו.


תיקום מרזבים – איזה סוגי מרזבים קיימים?

קיימים שני סוגי מרזבים עיקריים:

  • מרזב חיצוני– מרזב חיצוני הוא צינור, הנמצא מחוץ לבניין שמטרתו לאסוף, ולנקז את מי הגשמים. מרזב חיצוני חשוף לפגעי מזג האוויר, ולכן זקוק לתחזוקה רבה, אך יחד עם זאת עלות התיקון וההתקנה שלו זולים יחסית.

 

  • מרזב פנימי– מרזב פנימי הוא מרזב, שנמצא בתוך התשתית של הבית, והוא כחלק מהבית.

 

חומרים שמהם עשויים המרזבים

חשוב לציין, שמשום סוגי המרזבים השונים, סוגי החומרים שמהם הם עשויים שונים. החומרים הנפוצים ביותר הם נחושת ואבץ, ואילו למרזבים הפנימיים ישתמשו באלומיניום ופח מגולוון.

חשוב להבחין בין מרזב חיצוני למרזב פנימי יש להבחין, ולהדגיש את היתרונות והחסרונות שבכל חומר שמהם עשויים המרזבים.

  • אלומיניום– יתרונות עיקריים של המרזבים הללו הם מחירם הזול, וכן העמידה של החומר בזמן פגעי מזג האוויר. כמו כן במידה שאין צורך במרזב ארוך במיוחד ניתן לחסוך את החיבורים כמו כן המרזבים יכולים להגיע בשלל צבעים.

 

  • פח מגולוון– מדובר בחומר חזק מאד, וכן חשוב לוודא שהוא מגיע בעובי של 0.6 מילימטר, ומתוצרת אירופה גם אותו ניתן לצבוע במגוון צבעים.

 

 

  • נחושת או אבץ– חומר חזק מאד, המתאים לבניינים עם מראה מודרני, והחיסרון העיקרי שלהם הוא מחירם היקר.

 

  • PVC– מרזבים אלו ניתן להרכיב בקלות, אבל הם אינם עמידים לאורך זמן.


תהליך תיקון מרזבים

תיקון מרזביםכאשר תיקון מרזבים, ולא משנה אם המרזב חיצוני או פנימי, חשוב מאד לבחור חברה מקצועית, המתמחה בכך במיוחד.

עבודת תיקון  מרזבים, אמנם ניראת קלה, אך היא דורשת שליטה במגוון רחב של נושאים: תכנון גגות, אינסטלציה, ביצוע עבודת גבוה, ובשלב המתקדם על מתקין המרזבים להכיר כללים שונים על מנת להתקין את המרזבים בצורה איכותית במיוחד. כמו כן חשוב שמתקין המרזב יהיה אדם, שגם מתעסק באיטום גגות, ומכיר את הגגות ואת הצורה שלהם, לכן יודע את חשיבות האיטום.

תהליך תיקון המרזבים מתבצע כך:

  1. פעולת אבחון על ידי הכנסת מצלמה לצנרת
  2. מאתרים את הכשל ואת הסתמה מכניסים רובוט ובעזרתו חותכים את המרזב
  3. על מנת להבטיח את התקינות של המרזב יש להכניס לתוכו שרוול
  4. מכניסים את השרוול העשוי מבד מחומרים מורכבים ודביקים הכנסת השרוול לתוך המרזב מתקנת את המרזב היטב.

 

 

רוצים לקבל מידע נוסף על עבודות סנפלינג?

השאירו פרטים ונציג מטעמינו ישמח לסייע לכם בכל מה שתצטרכו :)

מאמרים נוספים שאסור לפספס:

מחיר פרקט פישבון,פרקט pvc 

כשמדובר לפרקט לבית שלכם חשוב מאוד לא להתפשר,  יש הרבה סוגי פרקטים לבית וכל אחד טוב במשהו אחר אך הם לא בהכרח יהיו טובים לבית

פרגולות חשמליות 

כשזה נוגע לבעיית הצללה שלכם במרפסת ובגינה שלכם חשוב תמיד שיהיה לכם פרגולה שתיהיה טובה ונוחה לכם בכל עונות השנה,  כלומר אם הפרגולה תיהיה קבועה

איך מתבצעת הרחקת יונים בגובה

אחד מבעלי הכנף שאף אדם לא אוהב לראות בחלונות ביתו או במרפסת ביתו הוא היונים. יונים מחפשים מקום לקנן בו ולא פעם הן עושות זאת

התקשרו עכשיו